frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
Can some one plz help me with this? I really need help 2. Describe how to use two coins to simulate which two pets the family has. 6. How could you change the s
did any one person or class hold the most power during the middle ages, or did it shift back and forth
DNA fingerprinting analyzes sections of DNA that have little or no known function but are similar from person to person. True or False?
An engineer wants to determine an efficient method for condensing large amounts of steam into liquid water. Which constant should she use?
Indicate where each aspect of an index card should be placed when researching. [Figure drawn in comments section of the link] A. page number B. title of card c.
Which is true about functional text? A.Good readers avoid varying using multiple reading strategies as they approach functional texts. B.Captions that accomp
"Find the length of AC for which ABCD is a parallelogram. A. 4 B. 6 C. 7 D. 8"
"When the net is folded into the rectangular prism shown beside it, which letters will be on the front and back of the rectangular prism? A) The letter on the
What is the oblique asymptote of the function f(x) = the quantity of x squared plus x minus 2, all over x plus 1
What is the graph of the function f(x) = the quantity of x plus 2, all over x minus 3