justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

If Mr. Carpenter catches 6 lobsters every day from now until March 31, how many lobsters will he catch in total?
Jeff Kaufmann’s machine shop sells a variety of machines for job shops. A customer wants to purchase a model XPO2 drilling machine from Jeff’s store. The model
Are Lu, Sunny, and Patina, the newbies on the team of the vets?
How has the innovation of a new high-tech air brushing machine effected the market for T-shirts at the circus? A supply curve shift to the left, equilibrium qua
The literal meaning of the word geography is to.....
In a computer lab there is 1 pc for every 3 mac computers. If total computers is 24, then how many are macs
Which member of the federal government is chosen by the Electoral College?
Which of the following distinguishes stem cells and specialized cells? A. Specialized cells are undifferentiated cells B. Stem cells are prokaryotic cells C. Sp
Translate Which car do we prefer? into French in the box below: (use est-ce que)
Which of the following equations have no solution? Check all that apply. 6x + 1 = 3(2x - 4) O 2 - 5x = 7x - 12 4(3 - x) = 2(6 - 2x) 5(x + 2) = 2(x – 4) -4(x + 3