abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

a soccer team played 160 games and won 65% of them. how many did they win?
How did the depression affect women and children?
What is a group of organisms that look alike and can reproduce among their selfs ?
Fragment in this sentenceWith her heavy dictonary, Donna thumps the top other ancient computer monitor.  Whenever the color tint flickers from normal to sickly
True or False along a divergent boundary, two plates slip past each other,moving in opposite directions.
What culture believes health is harmony between man and nature?
1.    How does the friction affect forward motion? Give an example. 2.    Describe two ways to change the frictional force between two solids surfaces. Change t
Which of the following is formed at a collision zone?Continental rift valleyVolcanic island chainMountain rangeDeep-ocean trench
The gases in the air attracted to earth by gravity form layers called the ____
What is a communicable disease ?