Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Is colony a collective noun
Which best states a theme of "The Lottery"? a. Lotteries are needed to ensure a good harvest. b. Traditions help people remain civilized. c. People are frien
25 POINTS! Which traits are characteristic of both single-celled and multicellular organisms? Choose all answers that are correct. A. contain organs that h
Which are characteristics of humanism? a. stress on the wisdom of the classics, belief in the dignity of humans, and confidence in human potential b. belief in
If you’re aerobically fit, you can A. lift very heavy weights without injuries to your joints. B. run a marathon without experiencing fatigue. C. sustain a regu
What's 1,537x242 SHOW UR WORK PLEASE!!!
Your family is building a new house. Use the correct forms of ser and estar to describe your ideal room.
How to estimate 586-321 two different ways
is a aluminum pie plate an element
is it true or false When the General Court was first created, towns had the right to send their own representatives to the General Court.