andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with number 13 please!
should the government decide if the schools reopen PLEASE ANSWER I WILL GIVE BRAINLY
Write an expression that can be used to represent the number of miles Peter can travel in his car with the amount of gas left in his tanks.
What would be the temperature of 0.6 moles of fluorine that occupy 15 L at 2,300 mmHg?
Point r is at 2,1.2 and point t is at 2,2.5 on a coordinate grid. The distance between the two points is. .
What is the answer plz
Help please. I don’t want to fail
-7x-50 is less than or equal to -1 and -6x +70is greater than -2?
Escoge las respuestas correctas. Fuimos a para reservar en un hotel.
The value of x is 84 96 132 264