andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the triangle
What is animal farm a symbol of? according to what you've read and learned so far, is animal farm an appealing place to live? explain. type your response in com
what is the fraction of 2.5
If the unit selling price is 2.50 and the unit cost is 1.00, what action is needed to maintain the gross margin percentage when unit cost increases 0.25?
The belief that the interests of the nation as a whole are more important than interests of a region or other countries is called
Suppose you were far from a planet that had a very strong gravitational field, and an emission line spectrum source on the surface of the planet. when you obser
A spinner is divided into four equal sections labeled 1, 2, 3, and 4. Another spinner is divided into three equal sections labeled A, B, and C. Simon will spin
How does nature and nurture affect pubertal timing?
Which potentially dangerous addictions could be eliminated to improve one’s health? Check all that apply. herbals prescriptions supplements street drugs over-
Plz help and answer ONLY part A