greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

You may encounter many situations in life that make you feel uncomfortable. The first tool you can use in fostering resistance skills is _______. A. using
3(11x+9x)=6 how do you find the answer to this problem?
11. After an hour on the expressway, your passengers need to use the restroom and they want to get some food. As you approach the next exit, what color sign wil
Describle the route taken by blood from the intestine to the kidney
A particle is moving along the parabola x^2=4(y+6). As the particle passes through the point (8,10), the rate of change of its y-coordinate is 5 units per secon
each person has a unique perspective that influences the way he or she sees the world. what is this called
Four friends go out for a meal. They round the total amount including the service charge to the nearest whole pound and pay this amount to Mando's. How much
Pick the correctly spelled plural form of sheep to complete the following sentence. Dozens of _____ roamed in the meadow. A. sheeps B. sheeps’ C. sh
i tried to do these they just aren't cliqueing with me :/
Given triangle fge find m hfe if m g = 65