jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

the property of a resource allocation of maximizing the total surplus received by all members of society
What factors contributed to Mexico City's overall population "loss" from 1990 to 1992?
PLS ANSWER THIS QUESTION FAST WILL MARK BRAINLIEST
Find the surface area of the figure
When do we use at, on, in ?​
Describe the two functions of the coarse focus knob on the SI V-Scope.
1. List 3-5 details that establish the setting of this story. in trial by fire
American citizens are guaranteed the rights of "life, liberty, and the pursuit of happiness." Which priciple is reflected in this statement
Which subject is not eligible to receive the Nobel Prize? a) Environment b) Literature Where was the first SAARC summit held? a) Kathmandu b) Male c) Dhaka How
a nurse is caring for four clients. which client is at a risk of meningitis, hearing loss, and generalized paresis