amelto7014
amelto7014 amelto7014
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help If you know the answer!!

Please help If you know the answer class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 01-06-2021

Answer:

-3 +8a

Step-by-step explanation:

(3-8a) *(-1)

Distribute

3*-1  -8a*-1

-3 +8a

Answer Link

Otras preguntas

A rental car agency charges $220.00 per week plus 50.15 per mile to rent a car. How many miles can you travel in one week for $361.00? The number of miles you c
Click to correct the two capitalization errors. A feast shared by English colonists and Wampanoag people in 1621 is considered by many to be the basis for thank
the main reason for English settlement​
help plz will mark brainlest This isnt a quiz just homework
Ricky made $600 in two weeks. Find the unit rate
2. What problem needs to be fixed in Denise 's narrative? (1 point) O Denise needs to add a strong example of Mr Thompson's enthusiasm. ODenise needs to include
Convert 1 year to minutes
what is the image of (5,8) after a translation right 3 units and down 3 units? ​
Choose the BEST way to improve the paragraph. You will see that making a paper bead is easy. You need to get scrap paper such as magazine advertisements, a bunc
​Students at Mina Middle School brought quarters ​for the annual charity drive. A total of $188 was ​collected. If each student contributed one quarter, ​how ma