Chip35
Chip35 Chip35
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

I just need to know how much you will pay in postage:)WILL GIVE BRAINLY HALP

I just need to know how much you will pay in postageWILL GIVE BRAINLY HALP class=

Respuesta :

glabbe123
glabbe123 glabbe123
  • 03-05-2021
I think it might be 76 cents because if you look at the difference from 2 ounces to 3 ounces it’s $.25 and if you divide 25 by 2.1 you come out with 11.904. So sorry if i’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

The 25-mph zone is 150 yards long. How much time did the student save (in seconds) by speeding past the school
The unit rate for peaches is $2.00 per pound. The unit rate for grapes is $2.50 per pound. If you had $10 to spend, would you be able to buy a greater weight of
Which of the this is a mathematical translation of "A number increased by 7". A. a + 7B. 7 + aC. 7aD. 7/a​
The perimeter of a parallelogram whose parallel sides have lengths equal to 12 cm and 7cm is: ​
Use the diagram and the information given to find the indicated measure: 1. ZX is the perpendicular axis of WY, yYZ = 13.75. Find the value of WZ. 2. ZX is the
An account is gaining value at a rate of 4.94% per year. The account held $113 in 2005. What will the bank account hold in 2017? O y = $61.53 O y = $201.54 O y
Please help correct answer ???
What are the 5 practices of the Padaung culture ?
is the human population growth also a factor. for. causing deforestation? justify your answer giving reason​
What is the measure of the missing angle in this triangle? 35° 60° 155° 25°