fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

I really need help with 8a and 8d please also if you could explain how to show the work
Which sets include only like terms? Choose all answers that are correct. A. ( -3 abc, -4.9ac, - 2b, - 1/8abc ) B. ( - 1.24 jk , 17 jk, 9 jk, 4/5
What is the proteoglycan ??
How hold do you have to be to have a credit card
What is the square root of 25/196 25 over 196??
What's the total resistance in a circuit that contains three 60 Ω resistors connected in series?
estimate 66.81 + 10.19
exercises that create a lot of stress on the joints of the body are called? A. low impact B. swimming C. high impact or D all of the above
Fine the product mentally. [(x+1) (x-1)^2
A sine function had an amplitude of 3, period of 6pi, horizontal shift of 3pi/2, & vertical shift of -1. What is the y-value of the positive function when