56pvu9f9d3 56pvu9f9d3
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Help me I having a hard time with This one

Help me I having a hard time with This one class=

Respuesta :

Jsf09
Jsf09 Jsf09
  • 01-05-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4 students studied 4 hours or more.

Answer Link
jahinmahbubmurshed
jahinmahbubmurshed jahinmahbubmurshed
  • 01-05-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

at least means minimum so how many students studied a minimum of 4 hours?

Answer Link

Otras preguntas

advantages of North at beginning of civil war​
A______is the formation of a political union by a number of states with a central government.
ANSWER QUICK Identify the sentence pattern. The lovely children are my nephews. S-V-O S-LV-PN S-V
which of davids paintings glorifies napoleon asba christ like figure who heals victims with his touch​
Please help on this one?
cos77.cos88 - sin77.cos2​
What is the value of x in the proportionx/4 =9/15​
A five pound bag of apples costs $3.45. What is the unit cost of apples
Let (-6,-5) be a point on the terminal side of theta Find the exact value of sin theta, csc theta, and cot theta
What is the best, most accurate description for "agonal respirations"?You notice that a 6 month old infant is not awake, not moving, and not breathing normally.