Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

what is 25/99 as a decimal terminating decimal or repeating decimal
The speed at which a certain computer can access the internet is 2 megabytes per second. How fast is this in megabytes per hour.
What is the value of (-4.5) (-8.25) ? Please!
AngleDFG and angleJKL are complementary angles. M angleDFG =x+5, and m angleJKL=x-9. Find the measure of each angle
Write the word form for 2.251
The florist has 63 roses and carnations.if she has 27 roses bow many carnations does she have?
how to find all real and imaginary zeros of f(x)=x^4+5x^2-5x^3-6+5x
How do I convert negative 3 over 5 to a decimal
A 1/4 turn clockwise
write two integers with different signs that have a sum of -25. write two integers with the same sign that have a sum of -25