centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

caitlinjacobs1211 caitlinjacobs1211
  • 02-04-2021

Answer:4992

Step-by-step explanation:

Multiple 312 by 16

Answer Link

Otras preguntas

If you need a wet paper towel out on the counter is a vintage I was change of state cuts is this
598500 rounded to thousand
Elevation refers to the ?
Marcus purchased 75 shares of stock a year after the purchase the stock the valley of the cost is $2 less per share write a multiplication expression to determi
X-(4x-7)=5x-(x+21) This is for my math class on homework
Consider a food chain with 1,000 joules (an energy unit) available at the producer level. If this food chain is grass -> grasshopper -> lizard -> crow,
what is 2.23 as a fraction
Which country is both the top export market and the top supplier for the united states? a. canada b. china c. japan d. germany
Which is the BEST explanation of Karma according to the Hindu faith? a. the religious duty one has to their fellow religious followers b. one's actions in thi
Explain how you know that the sum of 12.6,3.1,and 5.4 is greater than 20.