Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Suppose that a biochemist performs an experiment that indicates that the recommended daily allowance of Vitamin E (C29H50O2) should be doubled from 9.0 mg per d
what impact do nuclear power plants have on water resources? (
how do i find an ordered pair using substituion with these equations y=-4×-19 y=4×+5
Equiano on slave ship said, "I now wished for the LAST FRIEND DEATH to relieve me". How would the meaning of the sentence change if he said "MY FRIEND DEATH"?
A salad dressing mixture of vinegar and oil is supposed to contain V ounces of vinegar for every cup of oil
Brainstorm How does art reflect to culture?
Evaluate ƒ(x) when x = -10 A. 16 B. No solution C. -7 D. -24
You work as a sales clerk at a fashion boutique. The store is having a 20 percent off everything sale. Additionally, your manager wants you to mark down a stack
garcia has 1 more than four times the number of marbles than quincy has. the difference in the amount of marbles is 19
Read the sentence. Since everyone loves to bowl, the vote to hold our annual party at the bowling alley was a ______ decision. Which term best completes the sen