Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve. –30 = 6z a. –5 b. –6 c. –24 d. –180
What is an author s purpose in writing a biography? A. to tell about his or her own life B. to tell about his or her subject s life C. to tell about life at
why are many ecological phenomena difficult to study
Which words make up the adverb phrase in this sentence? In colonial days, there were no fire departments. A. fire departments B. In colonial days C. there w
If a store advertised a sale that gave customers a 1/4 discount,what is the fractional part of the original price that the customers will pay?
According to their party platform, the Democratic party would likely oppose an effort to __________. a. alleviate poverty b. remove business regulations c. refo
In the Declaration of Independence, Thomas Jefferson listed a series of grievances that colonists had against British rule. What purpose did this serve? The lis
any notable feature of an organism is called
"The quotient of a number and four decreased by ten is two. What is the number?" im confused. can someone help?
Express 750 dg in g.