niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

direction:write the word "YES" on the blank if the statement uses appropriate language forgiving praise, criticism ,or suggestion and "NO" if not .1.the article
What is the length of pq¯¯¯¯¯ ? round to the nearest tenth of a unit. Enter your answer in the box.
How would the u. S. Defend against a nuclear attack?.
What’s the correct answer
Which sentence uses a pronoun that names the person spoken to? Where did they play their baseball game? Has he eaten the rest of his dinner? May I go to the mov
Why would it make sense that a fetus grows in size very slowly the first 20 weeks, and then faster from about week 20 on?
How does kinetic energy turn into potential energy.
The American women's rights movement began A. not until the twentieth century B. at the Constitutional Convention C. concurrent with the antislavery movement
6. If you can run 1 mile in 8 minutes, how long will it take to run 4 miles (assuming you can maintain your pace).
PLEASE HELP (100 POINTS)