BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

What are 3 factors that led to the creation of youth gangs in Central America?
At a sale, hats were sold for $15 each. This price was 60% of theiir original price. What was the original price?
Every four seasons gives everything an effective ability to evolve, but why do people from young to old notice only one spring.?please write an essay.​
If you observe suspicious activity relating to a client's application for a financial product, you must notify your Team Leader, District General Manager, or Fr
5. Which atomic theory describes atoms with negatively charged electronsorbiting a small, positively charged nucleus similar to the planets orbiting thesun in f
Draw and label a coordinate plane, including the four quadrants and the positive or negative values of x and y in each quadrant.
Please help ASAP I will mark Brainliest if there are multiple answers!!!Which island is closest to Island A?
How did Wilbur and Orville develop a life long love of aviation?
work out the input for this function machine ​
Which of the following descriptions best explains how the historical passage might enhance a reader's understanding of the personal narrative? A. The historical