frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

why is the Monroe Doctrine significant today, why do we learn about?
What are the Implicit Detail of : Jilly had been rehearsing for a school play every night.
if 3* = 1 What will be the value of x?​
Do you see Satan as the hero of Paradise Lost?(examples from the text)
OMG PLS TRANSLATE!!!!!
-5x+4y=3x, solve for y
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Which executive Department would have the task of enforcing laws designed to protect the rights of consumers? A) Energy B) Justice Labor D)
What’s the fraction 2 over 8 plus 2 over 4?
Calculate the pH of a solution with an H+ ion concentration of 9.36 x 10-3 M ?
do yall know any conspiracy theories i want to hear them if you do