amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Discuss the kinetics or freezing and solid formation by crystallization
answer the 21st one. this question is from the chapter exponents and powers.
Sarah would like to make a 6lb nut mixture that is 60% peanuts and 40% almonds. She has several pounds of a mixture that is 80% peanuts and 20% almonds and seve
There is a form of light that is very energetic and can cause damage to living cells and tissues. The Sun emits this type of light, but much of it is blocked by
On the global grid, the prime meridian is at _____.
What phrase have some scholars devised to replace the term “melting pot” theory? A. half-empty–half-full theory B. nativism theory C. fruit salad theory D. c
Brenda and her friends often go shopping together to buy new clothes. Brenda finds her clothing budget too restrictive. What would be the best option for increa
the graph of f(x) = log10x below, approximate the value of y in the equation 10y = 6. log base 10 graph
A marker is 0.13 meters long. What is the length in millimeters?
What is the Value of x?