yaseenadel yaseenadel
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

The usual price of an oven was $1139. Mrs Bala bought the oven at a 15%
discount. How much did she pay for the oven?​

Respuesta :

alpotato6 alpotato6
  • 03-03-2021
1139*15%=170.85
1139-170.85=968.15
FINAL ANSWER= mrs.bala payed $968.15
Answer Link
tsquare88
tsquare88 tsquare88
  • 03-03-2021

Answer:

Mrs Bela paid $968,65 for the oven

Answer Link

Otras preguntas

write a short story about a time when you had to overcome the force of gravity to get something done
An 8-pound bag of apples costs $17.50. What is the unit price?
To avoid sounding too forward, you should avoid addressing the reader by name in a cover letter. true or false
what were the languages of the mughal empire
Locate the complete adjective phrase and the noun modified. "I heard the voices of the children."
Typhoon winds led to the failed Mongol invasions of _____. Korea Indonesia Hawaii Japan
organism lacking enzyme--
A 1.5-kilogram cart initially moves at 2.0 meters per second. It is brought to rest by a constant net force in 0.30 second. What is the magnitude of the net for
Israel became involved in the civil war in Lebanon when the United Nations was unable to keep order.
Who did The Boston Pilgrims defeat in the first World Series? a. The Pittsburgh Pirates b. The St. Louis Cardinals c. The New York Giants d. The Chicago Cubs