doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Molly's alarm clock fell to the floor and the glass face was broken. Molly measured the glass face so that she could order a new one. The radius of the circle-s
I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT NOOOO SCAMS AND EXPLAIN WHY THAT IS THE ANSWER
You pick a card from a shuffled pack and draw a king. You put it back in the pack, shuffle, and then pick another card. This time you draw a queen. How are the
Is aquatic succession more like primary succession or secondary succession on land? Explain your reasoning
Write the inverse variation function given that y varies inversely with x, and y = 0.5 when x = 24.
Stem-changing verbs. Fill in the blank with the correct form of stem-changing verbs 1. Yo ________ la puerta. a. cierra b. cerro c. cierro d. cierras
17. Which statement below correctly matches the immune system cell with its function?
find the area of the regular pentagon
FREE BRAINLIEST IF CORRECT: Write the following without the absolute value sign: |a^2| if a>0
What type of migration factor is lack of freedom? A. Economic pull factor B. Environmental push factor C. Political push factor D. Environmental pull factor