William1213203 William1213203
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

can someone help plz

can someone help plz class=

Respuesta :

olivia9082
olivia9082 olivia9082
  • 02-03-2021
Option D. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What is the product of 3/8 and 7/8
What are zebra mussels?
If 9 avocados cost $5, how much do 18 avocados cost? (find unit rate then multiply by 18)
In case of an epidemic, all the persons in an affected area do not suffer the disease with the same intensity . Justify.
A group of friends traveled at a constant rate. They travled 2/5 of a mile in 1/4 of an hour.
goldennnjoyyy avatar goldennnjoyyy Yesterday Mathematics High School (PLEASE HELP GIVING BRAINILEST) In training for a swim meet, Logan swam 750 meters in 1/3​
2. Under what specific circumstances does Dr. King advocate breaking the law?
The price of a computer was decreased by 7% to £500. What was the price before the decrease? Give your answer to the nearest penny.
Tell whether the given value is a solution of the equation: n/12 = 2; n = 26
Marisol sells wedding cakes. She charges a flat fee of $245 to make the wedding cake, plus an additional $120 per tier of cake. What linear equation can be used