angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

Acid rain _______. A) results in a decrease in air quality B) damages the surfaces of buildings, statues, rocks, and leaves C) increases the rate at which the
Consider the function f(x) = (x − 5)2 + 2. Which of the following domains allows f(x) to have an inverse that is a function?
Find the vertex of the quadratic and explain how u get the answer step by step X^2-4x+7=0
how does air density affect air pressure in a cyclonic storm
How do you know the metro is popular mode of transportation in Mexico city?.
Which of the following is true? b) Cannot through ratification be bound on contracts made by an agent. c) Can be bound on contracts made by an agent even if the
NAME THE LARGEST SIDE NAME THE SMALLEST SIDE
leah paid 42.90 for 5 gallons of gas what was the price per gallon of gas leah paid?
HeLp MEEeeEeEEee pLeAsEeEe<3
Please solve, thank you (and show steps):Solve for x:5x + 22 = 27​