Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Bonds issued by Animite Energy are selling at a rate of 95. 230. Which of the following statements is true for a bond of par value $1,000? a. The market value i
PLS HELP!!! Give me a song title idea, or give as many as you want. Needed for my music class... >:D
The carbon dioxide gas that was generated during this reaction was collected at 295K and 125 kPa. If 43.2 L of carbon dioxidegas was collected, how many grams
#1. The first emperor of China was __________________. Answer 1:
Which of the following MOST helped the populist movement transform into a political party to support its causes? O A farmers O B. newspapers 0 C. unions o D. wo
Select the four factors that led Germany to agree to an armistice. German allies had withdrawn. Russia had successfully launched a new offensive. Wilson's Fo
(U.S. History) What is the Monroe Doctrine?
solve for a. 18 + a = b
A gene contains the base sequence GTA TAG. Give one example of a silent point mutation on this gene. Explain why it would be silent.
Write an equation to represent the relationship between total cost, c, and the number of days renting a snowboard, d.