lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Medinas capture the unique historical character and social patterns of cities in North Africa and Southwest Asia. Labyrinths of winding alleys and many kinds of
According to the most recent statistics, the literacy rate in Guatemala is approximately 83%, while Argentina's literacy rate is close to 98%. Which is the BEST
Find the value of x and KL if K is between J and L "JK=2x,KL=x+2, and JL =5x-10"
What is the theme or underlying message of mallam sile?
What property is shown in the equation below? -43 / (-1)=43 A) reciprocal property B) negative one property of division C) identity property of division D) Div
Why did the anti-federalist demand that the bill of rights be added to the U.S. constitution
Elena brought 49 packets of red balloons,66 packets of blue balloons,and 35 packets of yellow balloons.Each packet contained 12 balloons.She mixed them up and g
What is 55/8 as a decimal
Whats the estimate of 73,404+27,865?
Why was a union victory at Vicksburg so important for the north