nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Solve for r. 10r = -3 + 9r
Nous _____ froid l'hiver. avont ont ons avons
A run-on sentence can be fixed by adding ether a semicolon or a period to separate the two sentences.​
What is the quotient of -1/3 divided by 3
List the rational numbers in least to greates 0.8,-1.4,0.75,-2.33,0.21
NombreRealidades (1)Capitulo 2BHoraFechaPractice Workbook 2B-3¿Dónde está?Rosario is describing the room where she studies to a friend of hers on the phone. Usi
Which of the following best illustrates Lincoln's position of "with malice toward none; with charity for all"? Sherman's march to the sea the surrender at Appom
how do negative exponents become positive?​
explain what pollination is and how you think it works
A 13 mile race is equally split up between 5 friends. Which expression shows the distance each friend will run