saimamansuri257
saimamansuri257 saimamansuri257
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with 11 and 12 pls due soon!!

I need help with 11 and 12 pls due soon class=

Respuesta :

joshuajohnwilson123 joshuajohnwilson123
  • 03-02-2021
11. 18.25
explaining: trust me lol have a nice day
Answer Link
sriddlp942
sriddlp942 sriddlp942
  • 03-02-2021

Answer:

$27.25

Step-by-step explanation:

number 11 is 18.25 since you would just take 7.30 x 250%.

number 12: the tip is $6.75. the tax is $2.25. so if you combine the tax AND tip you will get $9.00 and in total he spent (18.25 + 9.00) which is $27.25

Answer Link

Otras preguntas

If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
what is 3\13 times 143 equal
_ is 8% of 200, please help and show work, thanks
why did farmers follow railroads into the texas frontier
a town had about 2120 acres of pine trees 40 years ago. Only about 13% of the pine trees remain. How many acres of pine trees remain
1.How would you describe a person that wants to help his family ? 2. How would you describe a person that is hopeful?
Simplify. 26 + (–3) ∙ (–8) A. –184 B. –2 C. 2 D. 50
a sporting goods store offers a 40% discount on all gulf clubs. rocco spent 20% of the money in his savings account on a golf putter. he paid $48 for the putter
please help Evaluate the expression when r = 8.2 and s = –3.7. r – 2s A. –22.94 B. 0.8 C. 4.5 D. 15.6
why did many aristocrats support legalism