jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is referenced in the modern "periodic law" A. Atomic mass B. Electron configuration C. Wavelengths of radiation D. Atomic number
When the object you like is plural you use
Read the excerpt from "The Day the Gulls Went Crazy". Clearly, "bird brains" are more complicated than we think. And perhaps, we humans aren't so smart after al
PLs heLp me and I will awaken your STANDO POWERAH
help!!!!!!!!!!!!PLS help
1. Which state tells us that the laundry is finished?
PLEASE HELP ASAP What role did anarchists play in the Haymarket riot?
What land did Spain lose to the British for fighting with the french and Idian war
What is 41.5-33.24. I keep on getting it wrong
How would having to sell their land affect farmers?​