chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

An amusement park has two themed resorts, Stargazer Suites and Retro Retreat. The graph and table below display the cost of the stay, y, for different numbers o
Is this sentence grammatically or just in general correct?
2.1 instruction level the part of the book 4point​
which of these is an example of assimilation?A. Following ways from the old countryB. Running a business in the native language C. Learning how to speak English
I like __________to my sister in my freetime.
Plzzz help me with this
Which rate describes a unit price?
Which sentence from this introduction paragraph is most likely the hook or attention grabber? (1) Language should be the weapon of truth, yet those who are clev
A family sits around a table eating a meal. The table holds glasses with clear material in them. The table is covered by a cloth. A salad dressing bottle holds
state Newton's first law of motion.​