quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
Three electromagnetic waves arrive at a point from the same direction. They are polarized parallel to an x axis, and their electric fields at the point are E1 =
which hormone is secreted by Beta cells of islets of Langerhans?
solve the equation 8x+5x-7x= -45+63 X= ?
Escalating worldwide demand for corn has led to a sharp increase in the market price of corn, and corn prices are likely to remain high. Corn is extensive used
Compare the functions shown below: h(x) f(x) = 2 sin (3x + Tt) - 2 g(x) = (x - 3)2 - 1 Which function has the smallest minimum y-value?
You noticed that your 41-year-old uncle has become very interested in helping his daughter's girl scout troop and coaching his son's soccer team. According to E
If two objects with different masses are pushing each other, which exerts the greater force? 1. The object with the smaller mass exerts the greater force on the
An admissions officer has determined that the population of applicants to the MBA program has undergraduate GPA’s that are approximately normally distributed wi
Solve using the substitution method. 2x – y = –20 y = –2x A. (–5, 10) B. (–3, 6) C. No solution D. (–8, 16)
Juan, a Hispanic male, is a chemical engineer for Alliance Chemical. He is the only Hispanic male in a department of 74, 42 of whom are engineers. He is termina