potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between "general will" and "individual will"? why does Rousseau claim the general will is always good?
Jon has $45.00.He plans to spend 4/5 of his money on sports equipment .How much will he spen .Show Work.
Which answer does not correct this run-on sentence? They went to the bowling alley, we went to the skating rink. A. They went to the bowling alley, but we went
Why dose yellow river have that nick name?
Is 4/9 greater than 1/3
What is considered the eastern border of Europe
last night, the Knicks made 12 free throws. if their free throw percentage is 75%, how many free throws were attempted.
how many pairs of parallel lines does a triangle have
The 9:3:3:1 ratio of the offspring in Gregor Mendel’s dihybrid crosses led him to conclude that _____________________________. 1)some of the alleles were more a
the sales tax in Illinois is 6.25%. about how much will a pair of jeans that has a ticket price of $48.99 cost, including sales tax?