nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The president's executive role as the primary shaper of relations with other nations refers to his/her role as
Please can someone help me with my maths? I’m so confused
Países que desaparecíeron después de la Primera Guerra Mundial
Which is a kingdom? A.Eukarya B. Mammalia C. Prokarya D. Animalia
whose efforts in mexico helped start the green revolution
can someone help with this question? thanks
c9 skills check questions
Which statement about the following equation is true ? 2x^2-9x+2=-1
A syringe containing 1.54 ml of oxygen gas is cooled from 92.8 ∘c to 0.4 ∘c. what is the final volume vf of oxygen gas? (assume that the pressure is constant.)
5x+67c+8y+7x+54c-30c+6x Sovle the following You can add the like terms together I just did this for fun.