shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Tangent is positive in quadrants I and IV only.True or False
“How were post-World War II independence movements in India, Algeria, and Korea similar and different?”
Zero is an element of the set of natural numbers.
When would power of attorney be needed? a.when someone dies unexpectedly b.when a person is unable to manage their affairs c.when someone dies but there is no w
A potted tree weighs 28 pounds. The pot weighs 4 pounds more than the tree. How much does the tree weigh without the pot? (Do not guess 24 because that is wrong
What ideological underpinnings of the paris peace treaties most affected the colonies?
To survive, what gas do we need to breath in?
What is the total amount in an account that has had $45 per month added into it for 30 years and grew with an annual interest rate of 8%?
Identify the fraction as a proper improper and mixed however if the fraction is equivalent to one indicate so 7/3
Anybody know the answer?