Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think George Washington’s presidency was so important in the development of the US?
What about one solution
A. words that create pictures B. a comparison C. the main idea D. the attitude of the writer toward the subject, ideas, theme, or characters E. images, plot
What is the mass if the density is 0.2396 g/ml and the volume is 20.0 ml
How do i describe the function in red
How do You Think the radius of an atom will change as you move down a Group (Vertical Column) in the periodic table​
If it takes 5 gallons of gas to drive 125 miles, how many miles can be driven using 8 gallons of gas? (GIVE ONLY NUMERICAL ANSWER)
Would you say that the speaker in the poem "To Helen" appears to be infatuated with the woman? Why or why not?
Which expression is equivalent to 4−7? A). 4 + 7 B). 4−( −7) C). 4+(−7) D). 7+(−4)
Ben dove to a depth of 500 feet. Sabrina dove to a depth of 250 feet. Which diver is at the higher elevation?