shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

which type of gas is filled in lays pack and why?
let g(x)=x-3 and h(x)=x^2+6 find (h o g) (1)
What is the probability of someone correctly guessing your Social Security number? (Assume all digits 0-9 are available for use)a
What was the South’s greatest concern when California applied for statehood?
Tennis balls with a diameter of 2.5 in. are packaged 3 to a can. The can is a cylinder. Find the volume of the space in the can that is not occupied by tennis b
I just need the equation on how to do it. I'm so lost :'( help please!!!!!!
How would you define psychological realism?
which type of gas is filled in lays pack and why?
which foods earthworms can digest?
find the amplitude, period, and phase shift of the function defined by: y=3-2cos(3x+pi)