msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Can you make the area of your shape go up but the perimeter go down?
Dalam waktu 20 sekon, baling-baling sebuah helikopter dapat mencapai putaran 6.000 rpm dari keadaan diam selama 20 sekon. Sudut yang ditempuh masing-masing bila
what is the action force and reaction force of two bumper cars collide
In what way did the sepoy mutiny change the political climate of India
give two specific examples of how British mistreated the indigenous peoples of Australia
A particular frozen yogurt has 75 cal in 2 ounces how many calories are in 8 ounces of the yogurt
Suppose that you are building a shed and need to pour concrete slab to support it you know this lab will be 15 feet wide 10 feet long and 6 inches deep concrete
The box office took in a total of $2905 in paid admissions for the high-school musical. Adult tickets cost $8 each, and student tickets cost $3 each. If 560 peo
What is the least common denominator of 13 and 19
a volcanic eruption takes place under the ocean. Huge waves crash against the shores and destroy houses of people. Which earth systems interact during this proc