davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me?!!!!!
What are the natural resources in each community and how are they used?
dhanbad is an example of _____ town ​
I need help with this question the number 6
Eddie is a production engineer for a major supplier of component parts for cars. He has determined that a robot can be installed on the production line to repla
PLEASE HEELLLLP WILL MARK BRAINLIEST
How did Woodrow Wilson’s foreign policy differ from that of Theodore Roosevelt’s and William Howard tafts
y’all i only got a few mins left plz help ::
5( x + 2) = ———————————————-
Find the missing length indicated.