rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

What was the espionage act
What is the meaning of an eye for an eye makes the whole world blind?
Can someone help me please I will appreciate it thank you
How should I solve question 27?
Please help! I have no idea how to solve this question. Thank you!
Royal officials who were directly responsible to the king were called
Identify the equation that translates y=In(X) five units down 1.) Y=In(x-5) 2.)Y=In(x)+5 3.)Y=In(x+5) 4.)Y=In(x)-5
write a system of linear equations with -3,9 as its solution
Which of these facts is used to prove that triangle ptr is similar to triangle qts? (1 point)?
Explain why numbers with a 5 in ones place or not prime numbers