roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Can someone answer this, I have no braincells left in my brain​
What should a nurse aide do with a used disposable razor
emmy had 50 cents until she spend 4 nickles. how much money does emmy have now?
Methodology health and wellness survey
Jevonte left his house at time zero and drove for 5 minutes to the store, at a speed of 2 blocks per minute. Then he stopped and went into the store for 2 minut
complex fraction 1/9 and 2/7 simplified or something
Solve and don’t spam please
find the distance between riverside and Victoria if they are 9 cm apart on a map with ba scale of 1 cm : 18 km ​
Hello brainly I’m back from my short break with some more questions
What numbers are the arrows pointing to? a) 300 400