powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

please show work
48 lbs of onions cost $480. How much will 9 lbs cost

Respuesta :

iloveblueandmonkeys iloveblueandmonkeys
  • 03-12-2020

Answer:

90 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which word could provide the BEST transition between the sentences below? Origami paper folding is a really fun hobby. It doesn't cost much money at all. A Howe
Convert 8 miles into feet and then into inches.
The product of 8 and the sum of a number x and 3
Air Rockets can be a fun way of investigating forces. When a air rocket is launched compressed air forces the cardboard rocket off the launcher and up into the
Camille, Inc., sold $120,000 in inventory to Eckerle Company during 2020 for $200,000. Eckerle resold $85,000 of this merchandise in 2020 with the remainder to
What was the runner's average velocity over all 4 seconds?
Choose all the answers that apply. (Multiple Choice) Earth _____. A. has 29 days in February once every four years B. has a circular orbit C. rotates from west
Which list describes the aspects of health that should be in balance to achieve total wellness? A. nutritional, physical, and mental B. physical, social, and
what is 2÷|3 - 4| in word form what is the absolute value of 3 munis 4 and then divided by 2
What is the first part of an experiment and becomes the basis of what you are testing?