ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

When dealing with an equation containing two variables, we can put the graph of the equation on the coordinate plane because the number of variables is equal to
Which jewelry company produces the super bowl trophy each year?.
Can anyone please help me answer this Math Question ? As soon as possible !! Igor, a heating system salesman, is single with 3 dependents. He earns $57,900 annu
In Januarythe depth of a lake was 1,081 feetIn August, the depth of the lake was feet What is the percentage decrease of the depth of the lake from January to A
1. This is the B process which decreased the tone needed to make
Find the volume of a cone if its slant height is nine times the length of its radius and its height equals 12sqrt(5) units
What is the area of this irregular shape 28in 7in 20in 30in 25in
How has the pandemic disrupted the global supply chain?​
Pls Help!!! Why were Japanese Americans placed in internment camps during World War II? A. as a result of anti-Japanese prejudice and fear B. in retaliation for
Variables are used to store information. List one example of a number that you may want to store and one example of a string you may want to store. ​