rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME LIKE PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE HELP ME PLEASE PLEASE HELP ME.
Which storyboard technique does the diagram depict? For which website would you use this technique? The diagram depicts the _______ storyboarding technique. Thi
You're researching a continent and have a political map. What are two elements you can learn from the political map? A. Which nations are sovereign B. How the l
Rachel is putting 8 books in a row on her bookshelf. She will put one of the books, Gulliver's Travels, in the first spot. She will put another of the books, A
Based on the graph shown to the right, whose phone cost varies directly with the amount of time spent talking?.
If you break from the speed in part (c) and then start again from rest, how fast will you be able to drive?
Please answer in detail.
4) Clinicians face an ethical dilemma when they a) do not agree with a client's choice. b) are involved in clinically complex situations. c) implement informed
What value of x makes the equation 1/9x+6=8 true
What type of sculptures were traditionally destroyed after the ceremony for which they were created? A. malagan B. tiki C. maoi D. Aboriginal