makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Look at the image for the question
what breaks but never opens and can fall but also jump ​
could anyone help with this, thanks !!
I need help ASAP!!!Please explain how to solve the problem.
1. Find the greatest number of 4-digits which is exactly divisible by each of 2,3,4,5,6 and 7.​
ना जाने क्या मासूमियत है तेरे चेहरे पर, तेरे सामने आने से ज्यादा, तुझे छुपकर देखना अच्छा लगता है!!!​lekin ye aapke liye nhi
Active into pasive. Someone painted the doors white
Find the area of triangle ABC. [PLEASE HELP ME!!] A.12.16units B.18.52units C.31.27units D.15.14units
Find the measure of the indicated angle to the nearest degree.
Can someone help me pleasee