Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

A rectangle field is 350 meters long and 300 meters wide. What is the area of the field in square kilometers
According to professor tilson's lecture on egypt, the egyptians increasingly concentrated their cosmology into constructions which were part of an entire ritual
Who is the narrator of the story of “Once in a Lifetime”? Who is the “you” that the narrator is addressing?
A relay race is over 1 1/2 kilometers, and each runner on a team will run 1/4 of a kilometer. How many runners are needed for a team?
PLEASEEE HELP ME WITH THESE QUESTIONS THANKYOU!!
Need help and answers!!!!!!!
Jonas steals a guitar from kendall. leonardo, who does not know that the guitar is stolen, buys it from jonas. leonardo has committed
write two facts about any five fruits and five vegetables
A school director Must randomly select 6 teachers to participate in a training session there are 30 teachers at the school in how many different ways can these
How did settlers overcome the challenges of living on the great plains?