garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

5 different energy stores i got chemical, kinetic, internal, nuclear what am i missing?
what is the volume of the cylinder
Which labels best complete the diagram? Look at the diagram showing resistance and flow of electrons. OX: High resistance Y: Low resistance Z: Flow of electrons
Describe two types of phloem cells that make up phloem tissue and outline how their structureassists function.​
Which graph represents the functionf(x)=-4×-3​
Which types of questions are asked on the SAT? A) Multiple choice, essay, write-in B) Multiple choice and Essay C) Multiple choice, Essay, and short answer D) M
Hold do I solve this
How was life for blacks in South Africa impacted by Apartheid?
What is the electrical force of two punctiform electrical charges of 3ųC and 4ųC respectively at a distance of 10 cm in a vacuum
A girl standing on top of a roof throws a stone into the air with velocity +v. She then throws a similar stone directly downwards with a velocity -v. Compare th