wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how to add 59.5 +30 show process of adding it​
which organelle would be very abundant in pallisade cell​
“First, I would want to find the fire’s origin and look for signs of accelerant use. If I was able to locate the origin, I would do my best to preserve the area
The following data represent the number of grams of fat in breakfast meals offered at a local fast food restaurant. ​(a) Construct an ordered​ stem-and-leaf plo
please urgent please help
1. A model rocket is launched from the roof of a building. Its flight path through the air is modeled byn = -312 + 120 + 36, where h is the height of the rocke
At the moment there are 54,210 tagged birds in a certain wildlife refuge. If exactly 20 percent of all birds in the refuge are tagged, what percent of the untag
what is the meaning of ssl​
Why is our country regarded as the common flower garden of all castes
please help me with this​