KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Isomers of hydrocarbons have the same _______formula but different ____formula.
Ask Socrates Inc. is a computer software company that employs highly intelligent, but somewhat unusual people. Every Friday, free lollipops, toys, or other trea
In an industry that is dominated by a few large companies, incentives are used to attract customers rather than price changes. What type of business market is t
Which of the following equations represent a line that is parallel to the line with the equation
which of the following are true statements about a 30-60-90 triangle? cheack all that apply
What could the equation of these two lines be?
Jahnay is following this recipe to make cakes. Jahnay uses 720 g of flour. How many cakes is Jahnay making? Recipe: Makes 1 Cake 90 g sugar 120 g butter 240 g
Brainliest question please please help me please
What does f(5)means
What’s the solution (2n + 1)2 for n = 3