willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
5. What is the approximate capacity of the cube in liters? A. 0.0551 L B. 0.551 L C. 5.51 L D. 55.1 L ....................................................
Approximately 2 percent of the people in the world have red hair. There are about 7,000,000,000 people in the world. About how many people have red hair?
In the continental United States,the ratio of states that border an ocean is 7:9 .How many of the states border an ocean?
Which words in the sentence are the infinitive? Paul completed many of the repairs and had only a few tasks left to finish. A. to finish B. and had only C.
Which is a factor of 76? A. 4 B. 14 C. 8 D. 12
One reason the skeletal system is important is because __________.
A measurement of the amount of solute that is dissolved in a given quantity of solvent; usually expressed as mol/L.
What is a fief? (2 points) a ruler of the Franks a ruler in Charlemagne's empire land given in exchange for loyalty• a Viking warrior
a box of 10 markers weighs 105 grams. if the empty box weights 15 grams, how much does each marker weigh?
Which New Deal program was struck down because it regulated commerce improperly?