bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

describe two types of volcanic fields please help
Who thought that governments should be headed by philosophers?
What is the description of one-hundredth of 36?
what is the difference of 81.035 and 9.76
How did the Bill of Rights originate?
Could someone help please all
What are five helpful questions you can ask yourself if you're trying to create imagery to explain an abstract concept or idea?
chicken nuggets or chicken tenders?
What were some things the American settlers did that upset the Mexicans in Texas? multiple answers A) They formed alliances with Indian tribes B) They wante
Alison raised 10 to the 5th power then she divided this value by 100 what was the quotient?